PROTETYKA STOMATOLOGICZNA

Nowoczesna protetyka pozwala na uzupełnienie braków zębowych i odzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Brak nawet jednego zęba może spowodować nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządu żucia i w konsekwencji doprowadzić do utraty kolejnych zębów. Utrata uzębienia może doprowadzić do zaniku kości szczęki i żuchwy oraz cofania się dziąseł. Efektem jest postępująca zmiana rysów twarzy przez co pacjent może wyglądać starzej.

W instytucie uśmiechu stosujemy rozwiązania protetyczne przywracające komfort, wygląd oraz funkcję żucia.


Protezy dzielimy na stałe i ruchome:


protezy stałe

Jak nazwa wskazuje są przytwierdzane na stałe do zębów pacjenta. Przed ich wykonaniem i zamocowaniem konieczne jest odpowiednie opracowanie zęba lub kilku zębów. Tylko precyzyjne i profesjonalne opracowanie zębów daje gwarancję pięknego i trwałego uśmiechu którym można się cieszyć przez lata.

W protezach stałych wyróżniamy:
- korony - odbudowa lub wzmocnienie pojedynczego zęba
- mosty - odtworzenie utraconego zęba lub kilku zębów polegające na oszlifowaniu zębów sąsiadujących, pokryciu ich koronami i dostawieniu brakujących zębów.

Zarówno korony jak i mosty pokryte są porcelaną w kolorze dopasowanym do pozostałych zębów. Wykonujemy również prace pełnoceramiczne, które posiadają przezierność zbliżoną do naturalnego zęba i gwarantują najwyższy efekt estetyczny.
W przypadku zębów uszkodzonych, przebarwionych, o nieprawidłowym kształcie i wielkości możliwe jest zastosowanie licówek porcelanowych i uzupełnienia typu inlay/onlay/overlay.


protezy ruchome

Opierają się na zębach lub wyrostkach zębodołowych pacjenta. Uzupełnienia te wyjmuje się z jamy ustnej w celu wykonania zabiegów higienicznych.

W Instytucie Uśmiechu wykonujemy protezy:
- akrylowe,
- szkieletowe,
- acetalowe (najbardziej estetyczne)

Protezy pozwalają na przywrócenie utraconej funkcji żucia oraz zdecydowanie poprawiają wygląd i zdrowie pacjenta. Estetyczne uzupełnienia wyglądające jak naturalne zęby podnoszą komfort życia i pewność siebie.

Our Office
Top