STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Próchnica to choroba zakaźna zębów spowodowana przez bakterie rozkładające cukry i produkujące kwasy organiczne. Powoduje to stopniowe odwapnienie i rozpad twardych tkanek zęba.

Stomatologia zachowawcza w Instytucie Uśmiechu to profilaktyka próchnicy zębów, bezbolesne leczenie już powstałych ubytków próchnicowych z estetyczną odbudową kształtu zęba przy zastosowaniu najlepszej jakości materiałów oraz leczenie chorób dziąseł.leczenie próchnicy

W niektórych przypadkach konieczna jest pełna rekonstrukcja zęba z wykorzystaniem wypełnienia kompozytowego, licówki kompozytowej lub porcelanowej, wkładów lub nakładów. Leczenie w Instytucie Uśmiechu polega nie tylko na usunięciu zmian próchnicowych, ale przede wszystkim dokładnej odbudowie tkanek zęba wysokiej jakości materiałami. Przywrócenie wszystkich funkcji zęba oraz dobranie odpowiedniego koloru tak by zachować naturalny wygląd Państwa Uśmiechu to nasz priorytet. Systematyczne wizyty kontrolne oraz stosowanie zabiegów profilaktycznych pozwolą skutecznie zwalczać chorobę zębów aż do całkowitego wyleczenia.


bezbolesne leczenie w znieczuleniu

Ból w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest koniecznością – oferujemy leczenie w znieczuleniu, na pierwszym miejscu stawiając komfort pacjenta.


wypełnienia kompozytowe

W naszym gabinecie stosujemy jedynie materiały wysokiej jakości, ważna jest dla nas zarówno trwałość wypełnienia, jak i jego estetyka, dążymy do pełnej odbudowy funkcji zęba.


leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych

Nadwrażliwość zębów jest przypadłością, coraz częściej spotykaną wśród Pacjentów. Przyczyny nadwrażliwości zębów bywają złożone, sprowadzają się jednak do tego, że utrata szkliwa i powstanie ubytków w kształcie klinów pozbawiają ząb podstawowej ochrony. W procesie leczenia uciążliwych objawów tego stanu stosujemy lakier ochronny zawierający fluor, który zamyka otwarte kanaliki zębowe – chroni ząb i uśmierza ból. Inne możliwe do wykonania zabiegi to uzupełnienie kompozytowe.

Usługi stomatologiczne w naszym gabinecie zawsze opierają się na najmniej inwazyjnych formach leczenia a najważniejszym dla nas jest niesienie pomocy pacjentom.

Our Office
Top